۱۰۰۰ کلمه پر کاربرد در زبان گیلکی

۱۰۰۰ کلمه پر کاربرد گیلکی

زبان گیلکی دارای هزاران کلمه اصیل و منحصر به فرد و همچنین دارای هزاران کلمه وارداتی از زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی و… است. با این وجود برای مکالمه و یا خواندن و نوشتن به زبان گیلکی نیازی به دانستن تمامی این چند ده هزار کلمه نیست. مثل هر زبان دیگری شما می‌توانید با دانستن ۱۰۰۰ کلمه پر کاربرد گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

این کلمات به کوشش دوست خوبم «نیما رهبر» گردآوری شده‌اند. در جلوی هر کلمه مثالی از آن کلمه به زبان گیلکی و همچنین معنی کلمه و مثال آن به زبان فارسی درج شده است.

من با هماهنگی نیما این فهرست کلمات را منظم کرده و سپس خروجی را تبدیل به فرمت‌های مختلفی نظیر مایکروسافت ورد، اکسل، PDF، JSON، SQLite، XML و… کردم.

دریافت از گیتهاب

شما می‌توانید با ورود به صفحه این پروژه در گیتهاب با نام Top 1000 Words in Gilaki به فهرست ۱۰۰۰ کلمه پر کاربرد در زبان گیلکی دسترسی داشته باشید.

نسخه آنلاین

همچنین به کمک دوست خوبم «مهدی قانع» نسخه آنلاین این کلمات در آدرس https://lordarma.github.io/Top-1000-Words-in-Gilaki قرار گرفته است. شما می‌توانید با بازدید از این صفحه و بدون دانلود هیچ فایلی فهرست ۱۰۰۰ کلمه برتر گیلکی را مشاهده کرده و یا در میان آنان جستجو کنید.

همچنین در فهرست بالا هر کدام از کلمات گیلکی و فارسی به صفحه متناظر خودشان در ویکیپدیای گیلکی و ویکیپدیای فارسی لینک شده‌اند. در صورتی که هر کدام از کلمات خود را در ویکیپدیا پیدا نکردید می‌توانید آستین بالا زده و توضیحات آن را برای استفاده سایرین درج کنید.

شیوه مشارکت و همکاری

شما می‌توانید با ارسال مشکلات احتمالی در گیتهاب، پخش این مطلب و یا پخش کلمات با هر شیوه‌ای که خودتان دوست دارید و یا در نهایت با کمک مالی به آدرس bc1qx7arvae99jv0s2qnaf3v9qaxr6f22p4cpwuaph توسط بیتکوین به ما در این پروژه و یا پروژه‌های آتی کمک کنید.

10 دیدگاه‌ “۱۰۰۰ کلمه پر کاربرد در زبان گیلکی

  1. واقعا عالیه. مخصوصا برای افرادی که می‌خوان توی زمان کوتاه کلمات گیلکی رو یاد بگیرن و صحبت کنن.
    همگی خسته نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *